Чому соплі зелені


Не найприємніше для нашого вуха слово «соплі» має цілком нормальну назву - муконазальний секрет або носова слиз. Вона виділяється залозами слизової оболонки порожнини носа і служить для зволоження вдихуваного повітря, має антисептичну властивість і захищає наш організм від попадання в нього пилу в тому числі. А ось через що слиз може змінювати свій відтінок, ви дізнаєтеся трохи пізніше. Прямо зараз поговоримо про склад.

Склад


Багато людей чомусь вважають, що соплі можуть завдати істотної шкоди організму, тому ковтати їх ні в якому разі не можна. Але якщо б вони дійсно намагалися «напаскудити» нам, то як би вони тоді прижилися в організмі? Один відомий лікар з Європи і зовсім стверджує, що слиз ковтати не тільки можна, але навіть потрібно, оскільки вона служить свого роду захистом від багатьох захворювань. Так це чи ні, сказати важко, однак медики вважають, що від секрету дійсно краще позбавлятися за допомогою носової хустки, так так він може містити пил і шкідливі мікроби, що потрапили в нього через ніс.

Що ж стосується складу соплів, то тут можна виявити воду, солі, клітини епітелію, а також кілька різновидів білків, які виконують захисну функцію (на ранніх стадіях справляються з хворобою, якщо це, звичайно, можливо).

Про колір


Дійсно, муконазальний секрет може мати досить велику кількість відтінків, що часто пов'язано з наявністю того чи іншого захворювання. Скажімо, коли людина нічим не хворіє, то його соплі мають прозорий або білий відтінок. Не міняють вони свій колір і в тому випадку, якщо хвороба щойно настала.

Якщо колір слизу жовтий або коричневий, то ви напевно багато палите, адже саме палять люди страждають від подібної проблеми. Справа в тому, що при попаданні в дихальну систему нікотин починає осідати на слизовій, тим самим надаючи секрету жовтуватий відтінок. А от якщо ви не курите, то це явний привід звернутися за консультацією до лікаря, адже в деяких випадках недуга може свідчити про наявність серйозного захворювання (запалення легенів, кровотеча дихальних шляхів, онкологічні хвороби і так далі).

Що ж до зеленого відтінку, то тут все набагато цікавіше. Найчастіше зелений відтінок говорить про те, що у людини почався бронхіт. Ось тільки чому колір соплів змінюється в цьому випадку? Виявляється, що цьому сприяє імунна система організму або, якщо точніше, білі кров'яні тільця. Дивіться, як тільки відбувається зараження організму, в головний мозок тут же надходить сигнал про наявність захворювання. Захисні компоненти системи моментально направляються в зону ураження, що б побороти виниклу неприємність. Першими на місце разом з кров'ю перебувають ті самі білі тільця (нейтрофіли), які починають поглинати бактерії і одночасно виділяють антисептики, за допомогою яких знищуються заражені білки. Варто відзначити, що антисептики мають величезну силу, тому знищують не тільки причину виникнення бронхіту, а й самі нейтрофіли. Антисептичні речовини в свою чергу виділяють кофермент заліза, який і «передає» слизу зелений відтінок. До речі, схожий елемент міститься в хроні васабі, від чого той теж стає зеленим.

Звідки беруться соплі?


Причин їх появи може бути декілька, ми розповімо про найбільш поширених.

Найчастіше слиз з'являється за наявності будь-якої інфекції, що потрапила в організм. Звідки ж береться вірус? Виявляється, він потрапляє в наше тіло з повітря разом з крапельками мокротиння, які виділяються при кашлі хворої людини (для тих, хто не в курсі - при чханні швидкість польоту слини може досягати 160 км на годину). Однак далеко не у всіх випадках потрапив в організм вірус починає розвиватися - найчастіше він знищується на стадії розвитку імунною системою, тому ризик зараження насправді не так вже й великий. Інша справа, якщо ви постійно контактуєте з хворою людиною - тут ризик зараження більш високий. Як тільки захворювання проходить першу стадію, слизова носа запалюється і перестає справлятися з інфекцією, після чого та починає поширюватися на бронхи і легені, що призводить до виникнення нежиті. Середня його тривалість - близько одного тижня, іноді трохи більше. Головне - лікувати його, інакше сам він може не піти, а лише призведе до куди більш небезпечним захворюванням.
На другому місці за популярністю йдуть алергічні реакції, від яких страждає досить-значна частина нашого населення. Виникнення нежитю пов'язано з наявністю алергенів, якими може виступати, допустимо, шерсть домашньої тварини або ж пилок деяких рослин. У цьому випадку починаються проблеми з диханням, оскільки ніс закладає, в ньому з'являється водяниста слиз, починає турбувати печіння і свербіж. Такий вид нежитю лікувати препаратами проти застуди не можна, оскільки користі від такого лікування не буде. Необхідно усувати повний контакт з тим алергеном, який викликав реакцію, в іншому випадку це може перерости в бронхіальну астму - куди більш серйозне захворювання.
Куди рідше проблема виникає при підвищеній реакції судин на зовнішні подразники, якими можуть виступати тютюнові дим, вихлопні гази, гостра їжа і так далі. Як правило, нежить у подібних випадках - явище разове, а слизова носа НЕ запалюється. Виділення при цьому припиняються дуже швидко, однак при схожих чинниках можуть початися знову.
Далі слід вживання деяких медичних препаратів або використання крапель для зменшення закладеності носа. Пам'ятайте, що останні не можна вживати на протязі тривалого терміну, тому що організм звикає до них досить швидко і через деякий час не зможе обходитися без крапель взагалі

 • Чому немовля крекче і хрюкає?
 • Чому болять соски?
 • Чому люди хропуть
 • Чому дитина погано спить
 • Чому болять яєчка у чоловіків?
 • Як розводити Фурацилін в таблетках
 • Чому смикається око
 • Як підвищіти температуру тіла?
 • Чому болять груди після місячних
 • Чому місячні йдуть зі згустками?
 • Чому болить селезінка
 • Чому потіють підчас сну
 • Чому місячні коричневого кольору
 • Чому дитина часто хворіє
 • Чому червоніють очі?
 • Чому сохнуть губи
 • Чому у хлопців немає целюліту?
 • Чому чорніють нігті
 • Чому випадає волосся після пологів
 •